Trwa projekt „Pies Przewodnik Dobrze Utrzymany”

W 2023 roku rozpoczęliśmy już czwartą edycję projektu „Pies Przewodnik Dobrze Utrzymany”. W jego ramach 40 osób niewidomych pracujących z psami przewodnikami może uzyskać wsparcie w utrzymaniu swoich czworonogów. Na podstawie zapłaconych faktur zwracamy koszty zakupu karmy, akcesoriów oraz opieki weterynaryjnej. Uczestnicy mogą również uzyskać porady dotyczące np. zakupu odpowiednich akcesoriów dla psów przewodników.

A oto, co same osoby niewidome mówią o projekcie:

Pani Teresa: „projekt zwiększa moje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w połączeniu z własnymi środkami na utrzymanie psa mogę być spokojna, że niczego mu nie będzie brakowało. Ostatnio, na przykład, kupiłam dla Moly legowisko”.

Pan Marcin: „Osobiście jestem bardzo wdzięczny za możliwość uczestnictwa w tym projekcie. Mój pies, który jest moim przewodnikiem od wielu lat, jest już w podeszłym wieku. W związku z tym jego opieka wymaga większych nakładów finansowych. Dofinansowanie z projektu pozwala mi na zakup lepszej karmy, która jest dostosowana do jego wieku i stanu zdrowia. Mogę również częściej i bardziej profilaktycznie robić badania weterynaryjne, aby móc przeciwdziałać ewentualnym chorobom.”.

Pani Justyna: „Projekt dał nam przede wszystkim luz finansowy i świadomość, że czegokolwiek będzie potrzebował mój przewodnik to dostanie to. Niezależnie co to będzie np. w przypadku choroby zlecone kosztowne badanie weterynaryjne czy sprzęt, zabawkę której bez środków PFRON prawdopodobnie bym nie zakupiła”.

To tylko niektóre z przesłanych nam opinii, a wszystkie są pozytywne.

Projekt „Pies Przewodnik Dobrze Utrzymany” jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych” i trwa od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024.

Biszkoptowy labrador z czerwoną obrożą podczas zabawy błękitnym gryzakiem, leży na trawie karma dla psa zielone opakowanie z nadrukowanym psem biszkoptowy labrador leżący na trawie a przy nim leży różowa zabawka