vis51 (1)_2
Fot. Maria Juraszek

Aleksandra Rusak

Zespół

Z Fundacją jestem związana od 2011 roku. Zaczynałam jako wolontariuszka. Obecnie jestem instruktorką szkolenia psów przewodników. Do moich obowiązków należy praca z wolontariuszami opiekującymi się młodymi psami, a także szkolenie osób, które mają zostać trenerami psów przewodników. Zajmuję się też specjalistycznym szkoleniem psów przewodników, a następnie przekazywaniem ich osobom niewidomym.

Z wykształcenia jestem pedagogiem, ukończyłam Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i germanistykę. Umiejętności zawodowe zdobywałam pod okiem najlepszych trenerów psów na licznych kursach i seminariach, a pierwsze doświadczenia ? podczas pracy w schronisku. Wiele nauczyłam się, obserwując psy, którymi się opiekowałam, oraz pomagając ich właścicielom w rozwiązywaniu pojawiających się problemów.

Praca w Fundacji to najprawdziwsze spełnienie moich marzeń, połączenie profesji i pasji, czyli pomagania ludziom i pracy ze zwierzętami.

Oprócz psów fascynują mnie konie i jeśli tylko mogę, spędzam czas z tymi wspaniałymi zwierzętami. W wolnych chwilach oddaję się też jodze, medytacji i czytaniu książek.