foto agata zyzyik

Agata Zyzik

Jestem członkiem Komisji Rewizyjnej w Fundacji.

Z zawodu jestem fizjoterapeutką, absolwentką AWF we Wrocławiu. W szalonych latach 90-tych przecierałam szlaki osobom niewidomym na kierunku dostępnym nie dla każdego. Moje zaangażowanie zaowocowało zdobyciem wymarzonego zawodu. Będąc w pierwszą w Polsce dyplomowana niewidomą fizjoterapeutką, od zawsze łączyłam dwa światy: widzących i niewidzących. Na co dzień pracuję zawodowo z pacjentami. Od 15 lat w codziennej pracy towarzyszy mi pies – obecnie jest nim wychowanek Fundacji Vis Maior Pies Przewodnik o imieniu Sky. Zawsze w gabinecie przyjmujemy razem. Czasami zastanawiam się, kto lepiej wpływa na pacjentów.

Mając bogate doświadczenie w korzystaniu z pomocy psa przewodnika, byłam ekspertem Fundacji przy opracowaniu Standardów szkolenia i przekazywania psów przewodników w ramach projektu pn. „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania” współfinansowanego ze środków EFS.