Szkolenia i warsztaty

Fundacji Vis Maior szkolimy osoby niewidome i słabowidzące z zakresu:

• Samodzielnego poruszania się z białą laską,
  • Bezwzrokowego wykonywania codziennych czynności,
  • Bezwzrokowego pisania na klawiaturze,
  • Obsługi komputera przy pomocy programów powiększających i udźwiękawiających (na poziomie podstawowym i zaawansowanym),
  • Podstaw pisma Braille'a,
  • Wizażu i stylizacji.
  • Przygotowujemy również osoby niewidome do przyjęcia psów przewodników.
  • Powyższe szkolenia realizowane są w ramach różnych projektów.Tutaj znajdą Państwo wszelkie informacje związane z naborem na poszczególne warsztaty – czy to grupowe, czy indywidualne.
    Oprócz tego podczas fundacyjnych spotkań tematycznych odbywają się, na przykład, szkolenia z zakresu dostosowania wyborów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, kursy pierwszej pomocy, i inne.

Prowadzimy także szkolenia dla osób widzących:

• Lekcje w przedszkolach oraz szkołach wszystkich stopni dotyczące funkcjonowania osób niewidomych i pracy psa przewodnika,
  • Warsztaty dla pracowników banków, urzędów oraz placówek kultury dotyczące zasad prawidłowej współpracy i obsługi klientów z dysfunkcją wzroku.
  • Szczegółowe informacje na temat tego rodzaju szkoleń znajdą Państwo w zakładce Oferta

Szkolenie dla osób ubiegających się o psa przewodnika

Spotkanie dla opiekunów psów przewodników 6-8 lipca