Szkoła letnia, Warszawa, termin: 28.07.2024 – 24.08.2024. Szkolenie z zakresu rehabilitacji podstawowej

Podczas czterotygodniowego zjazdu kursanci będą  uczestniczyli w zajęciach z orientacji przestrzennej (poruszanie się z białą laską), czynności życia codziennego, pisma Braille’a, skorzystają z porad prawnika, stylisty oraz psychologa. Ponadto oferujemy zajęcia, podczas których będzie można nauczyć się bezwzrokowej obsługi komputera i smartfonu. Pomiędzy lekcjami znajdziemy czas na naukę relaksacji oraz zajęcia kulturalno-rozwojowe. Niedziele wypełnione będą wycieczkami mającymi na celu bezwzrokowe zapoznanie się z dobrami kultury. Codziennie rano będą prowadzone zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej dostosowane do możliwości i potrzeb uczestników.

Dodatkowo, po zakończonym szkoleniu każdy z uczestników weźmie udział w zajęciach z orientacji przestrzennej w swoim miejscu zamieszkania oraz będzie uzupełniał swoją wiedzę z zakresu użytkowania nowoczesnych technologii podczas zdalnych konsultacji z instruktorami.

Szkolenie ma pomóc w usamodzielnianiu się osób, które niedawno straciły wzrok. Uczestnicy szkolenia biorą w nim udział bez wsparcia asystentów osobistych. Na miejscu czeka na Was pomoc wykwalifikowanej kadry oraz wolontariuszy. Koszt szkolenia to 250 złotych.

UWAGA! W przypadku zakwalifikowania do projektu, udział w wszystkich formach wsparcia jest obowiązkowy.

Dokumenty do pobrania

REGULAMIN-SZKOLEN-dla-kandydatow-do-projektu

SZKOLA-LETNIA-KNS-ankieta-rekrutacyjna