Jesteś osobą niewidomą? W twoich codziennych wędrówkach towarzyszy ci pracujący pies przewodnik? Chcesz, żeby otrzymywał jak najlepsze zbilansowane jedzenie; żeby miał wszystko, co konieczne dla jego zdrowia i dobrej kondycji; żeby jego zabawki i inne akcesoria były praktyczne, ładne i interesujące? Martwisz się, czy udźwigniesz wszystkie koszty w związku ze wzrastającymi cenami? Głowa do góry! Możemy ci pomóc!
Zapraszamy cię do udziału w projekcie „Pies Przewodnik Dobrze Utrzymany” dofinansowanym ze środków PFRON. Projekt trwa od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 r.
CO OFERUJEMY:
- wsparcie w zakupie dobrej jakości karmy,
- w opiece weterynaryjnej, pielęgnacji oraz kosztach pobytu psa w hotelu,
- w zakupie odpowiednich akcesoriów.
KOMU POMAGAMY:
- Osobom niewidomym i słabowidzącym ze znacznym stopniem niepełnosprawności z całej Polski, które współpracują z psami przewodnikami posiadającymi certyfikat psa asystującego.
- Osobom, których psy przewodniki mają poniżej 10 lat.
- Osobom, które w czasie od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 nie biorą udziału w podobnym projekcie, ani nie otrzymały dofinansowania do utrzymania psa przewodnika ze środków publicznych.
Nie czekaj. Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej szczegółów w regulaminie udziału w projekcie.
Na zgłoszenia czekamy do wyczerpania limitu miejsc.
Informacje o projekcie będą udzielane pod adresem biuro@piesprzewodnik.org.pl lub pod nr tel. 22 370 28 76.
Załączniki:
ppdu_ogloszenie_rekrutacyjne_bez logotypowJesteś osobą niewidomą
regulamin_uczestnictwa_w_projekcie_pp_dobrze_utrzymany
Projekt „Pies Przewodnik Dobrze Utrzymany” został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego wartość wynosi 209112,00, a kwota dofinansowania 207012,00.
Kierunek pomocy:
2. zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, obejmującego następujące zadanie:
7a) utrzymanie psów asystujących.
Data zawarcia umowy z PFRON: 06.06.2023 r.,
Celem projektu jest podniesienie jakości samodzielnego funkcjonowania ON. Osoby niewidome będą odważniej dążyć do pełniejszej niezależności w życiu społecznym i zawodowym, ponieważ zmniejszą się ich stałe wydatki związane z utrzymaniem psa, a dzięki temu łatwiej im będzie podejmować ważne życiowo decyzje, np. o zmianie pracy, miejsca zamieszkania, zdobyciu nowych kwalifikacji itp.