Kurs na samodzielność 2022 – szkoła letnia – przedłużenie rekrutacji do dnia 5 lipca 2022

Uwaga, uwaga! Ostatnie wolne miejsca w projekcie Kurs na samodzielność 2022 – szkoła letnia.

Przedłużamy rekrutację do 5 lipca 2022.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie „Kurs na samodzielność 2022 – szkoła letnia”. Ma on na celu podnoszenie samodzielności osób niewidomych w różnych obszarach funkcjonowania.
Kurs letni jest szkoleniem z zakresu rehabilitacji podstawowej. Odbędzie się w dniach 31 lipca-27 sierpnia 2022 w Warszawie.

Podczas zajęć w szkole letniej oferujemy naukę w następujących obszarach:
a)     samodzielne poruszanie się z białą laską – indywidualne zajęcia z profesjonalnym trenerem,
b)     warsztaty z samodzielnej obsługi udźwiękowionego komputera i smartfonu,
c)      warsztaty kulinarne i czynności dnia codziennego,
d)     warsztaty ze stylizacji – indywidualne zajęcia ze stylistą,
e)     nauka podstaw pisma Braille’a,
f)      grupowe zajęcia psychoedukacyjne,
g)     indywidualne konsultacje psychologiczne/terapeutyczne,
h)     zajęcia kulturalno-rozwojowe, bezwzrokowe poznawanie dóbr kultury,
i)       trening relaksacyjny.

Ponadto po zakończeniu kursu dla każdego uczestnika szkoły letniej w ramach utrwalenia zdobytych umiejętności zorganizowane będzie indywidualne szkolenie doskonalące w miejscu zamieszkania.

W jego ramach oferujemy naukę w następujących obszarach:
a) opanowanie z profesjonalnym trenerem pokonywania z białą laską stałych tras komunikacyjnych w miejscu zamieszkania,

b) zdalne, a więc telefoniczne lub przez Internet, indywidualne szkolenie z użytkowania nowych technologii.

Czekamy na osoby dorosłe z terenu całej Polski, z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności (bądź orzeczeniem równoważnym) ze względu na dysfunkcję narządu wzroku.
Ponieważ kurs ma przygotować uczestników do jak największej samodzielności, nie ma możliwości przyjazdu z przewodnikiem.
Fundacja Vis Maior zapewnia transport z i na dworzec, zakwaterowanie i wyżywienie oraz wsparcie wolontariuszy.
Udział w szkoleniu jest odpłatny – 200 złotych od osoby za cały kurs.

Co trzeba zrobić, by zgłosić się do projektu?
– Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w projekcie; regulamin można pobrać z naszej strony internetowej razem z formularzem zgłoszeniowym.

– Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Formularz wypełniony na komputerze (wersja w Wordzie) wyślij do nas mailem wraz ze skanem/zdjęciem orzeczenia o niepełnosprawności na adres a.kaminska@fundacjavismaior.pl oraz a.bohusz@fundacjavismaior.pl
wpisując w temacie „kurs na samodzielność 2022 – szkoła letnia”.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 5 lipca 2022. Z kandydatami spełniającymi kryteria rekrutacji zostaną przeprowadzone telefoniczne rozmowy kwalifikacyjne, po których zastrzegamy sobie prawo do kontaktu wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi do projektu.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na naszej stronie, w zakładce „Aktualne projekty” lub pod poniższym linkiem.

W razie pytań lub wątpliwości można dzwonić pod numer 512 589 011 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-16.00.) lub pisać na adres:
a.bohusz@fundacjavismaior.pl

Projekt jest dofinansowywany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.