Dostępność w pigułce

„Dostępność w pigułce”, czyli Światowy Dzień Świadomości Dostępności 2022

Z okazji światowego dnia świadomości dostępności, który w tym roku przypadał na dzień 19 maja, Związek Powiatów Polskich i Fundacja Vis Maior zorganizowały webinarium „Dostępność w pigułce”.

Spotkanie prowadzili eksperci z wieloletnim doświadczeniem: Jolanta Kramarz – Prezeska Fundacji Vis Maior oraz Mateusz Ciborowski ekspert do spraw dostępności.

Szkolenie skierowane było do przedstawicieli Powiatów, których strony internetowe zgodnie z przepisami prawa powinny być dostępne.

Agenda spotkania obejmowała:

Otwarcie webinarium

Informacja na temat działalności Fundacji Vis Maior.

Odbiorcy dostępności;

Prawo a dostępność;

Dostępne cyfrowo treści – (Word, PDF), alternatywa dla skanów;    Prosty język

Informacja w tekście łatwym do czytania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – Easy to read (ETR)

Prezentacja czytnika ekranu, czyli praktyczne ukazanie jak niewidomi widzą nasze strony internetowe.

Pytania / dyskusja

Nasz webinar cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za liczny udział  w spotkaniu, a także za docenienie naszych działań.

Poniżej zamieszczamy pismo, jakie otrzymaliśmy od Związku powiatów Polskich.

ZPP_dostepnosc w pigulce