fotka4

Danuta Blank

Zespół

Jestem koordynatorką ds. przekazywania psów przewodników osobom niewidomym. Prowadzę proces rekrutacji kandydatów ubiegających się o psa, począwszy od złożenia wniosku aplikacyjnego aż do chwili otrzymania psa przewodnika. Współpracuję z zespołem specjalistów odpowiedzialnych za poszczególne etapy. Czuwam nad wszystkimi formalnościami i przebiegiem całego procesu przekazywania.

Po 14 latach pracy w firmach transportowych w swoim życiu dotarłam do punktu, w którym zrozumiałam, że najwyższy czas skierować się ku zajęciu, które przyniesie mi satysfakcję emocjonalną, a za takowe poczytuję właśnie pracę z osobami niewidomymi oraz psami przewodnikami. Z Fundacją współpracowałam od kilku lat. Na początku byłam rodziną zastępczą dla psa szkolonego na przewodnika, obecnie jestem także aplikantką na trenera psów przewodników. Uczę się szkolenia psów pod okiem instruktorki.

Z wykształcenia jestem filologiem rosyjskim. Dzięki temu dane mi było przez 2 lata mieszkać w Rosji i krzewić kulturę polską 🙂 Tłumaczyłam również książki z języka rosyjskiego i pomagałam naszym rodakom pod względem bariery językowej w kilku sprawach sądowych. Za jedno z ciekawszych doświadczeń w moim „rosyjskim życiu” uważam prężną współpracę z Memoriałem Pamięci Katyń pod Smoleńskiem.

Prywatnie jestem miłośniczką długodystansowych maratonów rowerowych na orientację. Nie lubię, kiedy jest łatwo, dlatego nie stronię od sytuacji ekstremalnych – one budują siłę charakteru i pozwalają przekraczać granice. Trzykrotnie ukończyłam ultramaraton Bałtyk – Bieszczady Tour.