Magdalena Raczyńska

Dyrektorka Biura

Jestem dyrektorką biura Fundacji. Koordynuję projekty, prowadzę warsztaty poświęcone obsłudze klienta z niepełnosprawnością wzroku i angażuję się w działania na rzecz dostępności.

Ukończyłam historię na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczyłam też w szkoleniach poświęconych komunikowaniu marki, kontaktom z biznesem, zarządzaniu finansami, komunikacji w kryzysie. Pracowałam na zasadzie wolontariatu w szkole dla dzieci niewidomych w Liege w Belgii, jako telemarketerka i specjalistka ds. promocji, a także jako kelnerka w Restauracji w Ciemności w Warszawie.

Jestem osobą niewidomą i doskonale wiem, ile wysiłku trzeba włożyć w to, by móc prowadzić aktywne życie, realizować się zawodowo i rozwijać swoje pasje. Dzięki pracy w Fundacji mogę przekuć swoje doświadczenie życiowe w konkretne działania. Świadomość, że przynoszą one efekty, daje mi ogromną satysfakcję i poczucie, że to, co robię, ma sens.

Kto mnie zna, ten wie, że jestem wielką miłośniczką kotów i żałuję, że te futrzaste zwierzaki nie mogą być przewodnikami. Lubię zapach dobrych perfum i ręcznie robione przedmioty, a zwłaszcza biżuterię. Czytam dużo książek, nie tylko do poduchy. Chętnie poznaję nowych ludzi, miejsca i smaki.