Pomoc psychologiczna

Jeśli widzisz z dnia na dzień coraz słabiej, niebawem Twoje życie może się stać zupełnie inne, niż było przedtem. Nie trać jednak nadziei. W odnalezieniu się w nowej, trudnej sytuacji pomoże Ci specjalistyczna oferta psychologiczna, którą kieruje do Ciebie Fundacja Vis Maior.

Długoletnie i wszechstronne doświadczenie, jakie posiadamy w pracy z osobami ociemniałymi, zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo w relacji z psychoterapeutą. Zaprezentuje ci on sposoby radzenia sobie w nowej rzeczywistości, którą naprawdę da się oswoić. Po pewnym czasie poczujesz, że Twoja egzystencja ma sens i jest wartościowa. Wówczas uświadomisz sobie, że możesz przejąć nad nią kontrolę, mimo że teraz wydaje Ci się to niepodobieństwem.

Jeśli terapeuta uzna to za konieczne, skieruje Cię również do innych życzliwych ci specjalistów, takich jak np.: rehabilitant, instruktor orientacji przestrzennej czy tyflopedagog. Rehabilitant zapozna Cię z efektywnymi sposobami bezwzrokowego wykonywania czynności dnia codziennego. Instruktor orientacji przestrzennej pomoże Ci opanować poruszanie się trasami, z których wcześniej korzystałeś przy użyciu wzroku. Teraz umożliwi Ci to biała laska. Z kolei tyflopedagog, jeśli tylko zechcesz, nauczy Cię pisania i czytania brajlem. Natomiast na zajęciach psychologicznych nauczysz się nazywać i opisywać Twoje emocje związane z utratą widzenia, Twoje relacje z otoczeniem oraz obawy związane z funkcjonowaniem w życiu codziennym bez użycia wzroku.

Prosimy, abyś nie odkładał momentu rozpoczęcia spotkań ze specjalistami pracującymi w naszej Fundacji], bo im wcześniej zaczniesz poznawać nowe umiejętności, tym szybciej świat osób niewidomych i słabowidzących stanie się dla Ciebie przestrzenią bezpieczną i przyjazną. Zgłoś się więc do nas! Zapraszamy!